ЌЕ СЕ БЛОКИРААТ ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И АВТОПАТИТЕ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со блокадите и протестите!

Поврзано

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во...

Јас не се бopев за некој да го менува името на државата

Вака ги водев протестите во Кочани, тогаш им бев арен, тогаш ветуваа правда и правна држава, на паролата позади...

КОНФЕРЕНЦИЈА НА ОБСЕ: Димитров зборуваше за кopyпцијата, заборави да ги спомене Peкет 1 и 2 и стипендиите

Понекогаш знаеме да ги бараме проблемите кај соседите. Но вистинскиот противник не е таму. Вистинскиот противник е заеднички –...

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжи со блокирањето на неколку крстосници низ Скопје во знак на револт поради политичкиот прогон кој го води власта предводена од СДСМ. Граѓаните кои протестираат најавија дека блокадите ќе продолжат се додека неправедно притворените не бидат ослободени.

-Како што веќе знаете известена е јавноста дека ќе има, кој што ќе траат се до ослободувањето на лицата кои што се неправедно затворени во врска со настаните од 27 април. Воедно сакаме да укажеме дека сме многу загрижени бидејќи состојбата на еден од притворените според нашите неофицијални информации е многу влошена, затоа што тој штрајкува со глад повеќе од 12 дена, велат тие

Тие порачаа дека доколку власта не сопре со овој политички реваншизам, најавените блокади по сите крстосници во Скопје ќе продолжат и наредните денови.

-Доколку нема никаков слух од страна на власта, можно е тие блокади да се радикализираат во аспект на блокирање на гранични премини, на автопати, магистрални патишта низ цела Македонија, велат тие.

Актуелно

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

Повеќе вести