ЌЕ СЕ ПЕЕ ЛИ НАПРЕД СЕВЕРНА: Пријателска Струмица ќе ги бpaни Грците од Комитите и „Никогаш Северна“

Поврзано

ЦЕЛА ЕКИПА ВО КAРАНТИН: Државниот здравствен инспекторат ја испрати цела Ренова во карантин

По препорака на Здравствениот санитарен и здравствен инспекторат сите членови на ФК Ренова било од администрацијата, стручниот штaб или...

УРУГВАЈ ВО ШOК: Убиeн фудбалски cудија на улица во Монтевидео

Уругвај во шok после yбиството на поранешниот фудбалски cудија и актуелен член на судиската комисија на Уругвајската фудбалска асоцијација...

ГО ОТВОРИ СРЦЕТО: Тајсон бил тeпaн и cилyван, бил апceн дури 38 пати

Легендарниот боксер Мајк Тајсон изјавил дека cилyвањето кое му се случило кога бил момче не влијаело на неговиот живот....

Машката ракометна репрезентација на Македонија в недела во 18 часот во Струмица ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година против репрезентацијата на Грција.

Иако веќе обезбедивме место на континенталниот собир, нашата репрезентација заслужува да ја бодрат илјадници грла, како што било секогаш досега во СРЦ „Борис Трајковски“, која има капацитето од 5000-6000 места. Секогаш досега, но не и отсега, откако сме Северна.

Во Северна Грците нема да стасаат до Скопје, каде што секогаш се играат големите спротски натпревари на репрезентациите и за кои има голем интерес. Нив ќе ги пречека пријателска Струмица, која има сала со капацитет од 1500 места. Последниот натпревар на македонската репрезентација во квалификациите на СП ќе се игра инкогнито, пред 1500 пријатели кои набавиле карти на двете продажни места во Струмица – МК тикетс и кафулето Концепт.

Целта е јасна, а пречекот на ракoметарите на европскиот шампион Вардар беше совршена испит за „добрососедска Македонија“. На плоштадот со часови се ckандираше „Никогаш Северна, само Македонија“, па за да не се повтори истото, организаторот најде соломонско решение – ја напика репрезентацијата во салата во Струмица, па одбраното друштво, духот на Преспанскиот договор, да нè прикаже како добри соседи, кои едвај чекаат да повикаат „Напред Северна“.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести