August 13, 2020, 6:58 pm

Ќе слушнете вести што ќе ви јa зголемат самодовербата

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

Овен
Ќе се потрудите да бидете пристојни и со љубезниот однос да ја надминете празнината во личните односи. На мирен начин одлично ќе се поврзете со надредените, како и со подредените. Сите ќе изгледате како големо семејство. Сѐ уште се двоумите околу една финансиска понуда. Ќе ги увидете нејзините предности.

Бик
На љубовно поле, ќе успеете да се договорите за повеќето работи, благодарение на разбраниот пристап од двете страни. На професионално поле, ви се отвораат нови патишта и можности за соработка со деловни партнери од странство. Анализирајте ги можностите. Поместете ги своите граници, можете многу повеќе.

Близнаци
Ќе слушнете вести што ќе ви јa зголемат самодовербата. Сепак, потребен ви е одмор од секојдневниот живот, па обрнете внимание на тоа. На работното место не може да ве спречи ништо, но оставете некоја обврска и за утре. Денес сте му потребни на партнерот. Ислушајте го без да му судите. И тој има тешки денови.

Рак
Денешните љубовни фрустрации ќе ги надминете доколку се посветите на работата или на своето хоби. Некои ќе сакаат да останат сами. На професионално поле, од вас многу се очекува и тоа со право. Можете да се впуштите во поголеми планови и проекти без страв дека тоа е ризично. Добро ви оди.

Лав
Иако копнеете да бидете на врвот, понекогаш и второто место не е за потценување. Денес балансирајте помеѓу соло и тимска работа. Заборавете на егото и оставете вашите дела да зборуваат за вас. Треба да му обрнете повеќе внимание на одредено лице од спротивниот пол и да ги подобрите односите со него.

Девица
Нивото на енергија постојано ќе се менува, па одвојте време да си ги наполните батериите. На работното место контролирајте ги вашите импулси и сè ќе се одвива по план. Денес ќе сакате да се опкружите со сакани личности. Доколку сте сингл, ве очекува интересна средба. Препуштете се на романтичните моменти.

Вага
Во претходниот период имавте многу проблеми, но сепак успеавте сите да ги решите навреме. Вашата врска со саканата личност полека напредува во посакуваниот правец. Можни се многу нови пресврти. Посветете им време и на креативните работи. Чувствувате силна меланхолија, ја барате причината за тоа.

Скорпија
Депресијата ви го разорува животот, мора да излезете од тој негативен круг. Побарајте стручна помош. Размислувајте за понатамошниот живот, забележете дека всушност и не се така лошо поставени работите. Премногу ги осудувате колегите, и тие се во незавидна позиција. Комуницирајте и соработувајте со нив.

Стрелец
Трошите премногу време на неважни работи, а ова ве преморува. Искористете ја креативноста за да ги одредите вашите приоритети. На професионално поле не потценувајте ги вашите идеи и почнете да работите на нив. На поле љубов ве очекува успех, без разлика дали сте сингл или во врска. Ќе имате прекрасни моменти.

Јарец
Доколку се занимавате со приватен бизнис можен е губиток или некоја штета во текот на денешниот ден. Пократко патување би можело да биде многу корисно за вашата работа. Ве очекуваат добри промени. Саканата личност ќе ви ги покаже искрените емоции. Имате можност да уживате во заедничките убави моменти.

Водолија
Навлегувате во период кој ќе биде исполнет со монотонија. Не го сакате тоа но сепак ќе бидете во таква ситуација. Близок пријател ве лаже за неговите постапки. Сонувате да заминете на некоја друга планета и да се одалечите од проблемите, но без реално соочување нема никакво решение. Соочете се и со партнерот.

Риби
Партнерот очекува да му овозможите нешта за кои искрено мислите дека не ги заслужил. На професионален план ќе ги научите лекциите од минатото и лесно ќе ги примените во сегашната ситуација. Од колегите ќе слушнете корисни вести. Љубовта нема да ви биде најважна, почнувате да се оддалечувате од партнерот.

Latest News

Македонија ќе чека вакцина од СЗО, Шпанија веќе набави од руската вaкцина

Првата вакцина во светот прoтив коpoнарниот вирус Спутник V, како и други руски препарати за бopба прoтив пaндемијата, ќе...

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Земјотрес чиј епицентар се наоѓа 105 километри југоисточно од Скопје и потекнува од пехчевското епицентрално подрачје регистрирала денеска...

Над 100.000 граѓани останаа бeз плата, пeнзија и социјална помош поради зaтворањето на Еуростандард банка

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа бeз пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си...

Зaев и Аxмети се договориле?: Зaврши работнaтa срeдбa помeѓу СДСМ и koaлицијата „Мoжеме“ и ДУИ

Попладнево зaврши рaботната средбa меѓу СДСМ и коaлицијата „Можеме“ и ДУИ на која учествувaa претседaтелите Зорaн Зaев и Али Ахмети и генералните секретари Љупчо...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски призна дека мандатот е доделен бeз доказ за мнозинство и е yзyрпиран

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за Влада спротивно на Уставот по принципот „прв дојден, прв услужен“. Претседателот Пендаровски...

More Articles Like This