„ЌОСИЊАТА“ СО ОДГОВОР ДО ЗАМИР МЕХМЕТИ: Тука сме, а можеби и ние ќе дојдеме кај тебе!

Поврзано

Петнаесеттина странски медиуми акpeдитиpaни за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да...
- Advertisement -

Братот на Ермира Мехмети, Замир Мехмети денес намерно се обидел да предизвика инцидент преку провоцирање на членовите на Патриотското здружение „Андон Лазов Јанев – Ќосето“

 

zamir_calam

Замир Мехмети, инаку брат на екс-пратеничката Ермира Мехмети за која беше објавена аудио снимка со експлицитен материјал од наводна афера со висок функционер на ДУИ, денес се пофали на ФБ дека отишол кај „Ќосињата“ ама таму немало никој, обидувајќи се да предизвика инцидент преку провокација.

Од здружението реагираа веднаш, па екс-командирот на елитната специјална единица „Лавови“ Горан Ангелов, инаку претседател на здружението му одговори.

goran_zamir

– Тука сме треба само да тропнеш. А можеби и ние ќе дојдеме кај тебе. Ама немој после да се предомислиш. Нели? – напиша Ангелов на својот ФБ профил.

 

4 КОМЕНТАРИ

Latest News

Денеска не очекува сончево и топло време, но со ветер

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, преку...

Пoжаpникapи ги вaдeлe пoврeдeнитe лицa – Три возила учествуваа во нecрeќaтa на патот Штип-Радовиш

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во 21:30 часот се случи на патот Штип-Радовиш, во која учествувале три возила. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА...

Денеска е Павлов ден – Eве што се верува дека ќе ви се случи ако ве пoлaзи пaјaк

По Претовден, денеска е големиот православен празник Павлов ден кои се празнува на 13 јули. На Петровден именден слават тие што го носат името Павле,...

Петнаесеттина странски медиуми акpeдитиpaни за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе известуваат 55 странски новинари кои...

Регистрирани 237 пpeкpшoци за неносење зaштитни мacки во текот на изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се...

More Articles Like This