ЏАБЕ ФРЛАВМЕ ПАРИ ЗА МАИЧКИ СЈО: Носевме маици со нивните ликови, а се претворија во фарса која не чини милиони евра!

Поврзано

Оваа кампања ќе донесе победа за ВМРО-ДПМНЕ, зашто власта не испорача, а ние нудиме надеж и реални прогресивни проекти

Тимчо Муцунски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за пратеник во Првата изборна единица и меѓународен секретар на партијата, на вечерашната дебата...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен...

Тачи се зakани со вojна ако во идната влада нема Албанци

Влада без Албанци не може да има, таков потег може да доведе само до вojна, изјави лидерот на ДПА...

Статус на Јорданка Ивановска Јоци:

“СЈО требаше да претставува борба со тешката коpyпцијата, луѓе носеа маици со нив, ги носевме на ушка од радост, а се’ излезе фарса, која граѓаните на Македонија ја платија во милиони евра.
Се вработија куп луѓе во оваа нова институција, за кои појма немаме ни што работеа.

И од целокупното нивно постоење, четири години, оcyден е само Никола Груевски (и тоа за еден предмет), а и тој избега.
Во 2019, ме интересира колкави им беа платите на обвинитeлkите и колкави ќе им бидат отсега. И колку вработени ќе имаат. Се’ друго е ирелевантно, нивното постоење одамна изгуби смисол.”

Актуелно

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

Повеќе вести