Џип влетал во бензинската „Макпетрол“ на Јадранска Магистрала

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва откако џип со швајцарски регистарски ознаки влета во бензинската „Макпетрол“ на Јадранска магистрала.

Засега не се познати причините за сообраќајната незгода.

Според првичните информации, нема повредени, а причинета е само материјална штета.