ЏОЛЕВ ЗАГРИЖЕН ЗА РЕФОРМИТЕ ВО СУДСТВОТО: Се теши на ракомет во Германија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Скопје, Иван Џолев видно загрижен за закочените реформи во судство, се теши на ракометарските терени во Германија. Имено Џолев е забележан на трибините во Олимпијахале во Минхен како навива за македонската репрезентација, но нејасно е дали навива за Северна или Република Македонија.

Џолев ќе остане запаметен по скандалот со назначувањето на доскорешна дактилографка за работа со АКМИС системот за распределба на предметите. Тоа значи дека таа е одговорна за доделување на предметите на судии односно работа со системот кој до сега донесе многу проблеми во овој суд. Откако тој стана претседател АКМИС-от заглави на Кацарска.

Latest News

Ердоган: Шумcкитe пoжapи вo Турција ce нajтeшкитe вo иcтopиjaтa

Турција се бори со најтешките шумски пожари во својата историја, изјави претседателот Реџеп Таип Ердоган, кога пожарот во област...

More Articles Like This