December 9, 2021, 8:19 am

(Видео+фото) Џони Деп на прием кај српскиот претседател Вучиќ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Холивудскиот актер Џони Деп е во посета на Србија. Заедно сосрпскиот актер Милош Биковиќ, Деп беше на прием кај претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Вучиќ му се заблагодари на Деп за се што прави за промоција на Србија.
„Ви благодарам, драг Џони, за се што правите за промоција на Србија“, напиша Вучиќ на својот Инстаграм профил, каде објави и фотографии со холивудскиот актер.

Претходно, Вучиќ објави снимка од средбата со Деп, кој денеска пристигна во Белград по повод промоцијата на првата анимирана серија „Пафини“, произведена во Србија.

Добредојдовте во Србија “, напиша Вучиќ под видеото.
Снимката покажува дека Вучиќ и Деп разговарале за снимање на филмот.
„Снимањето во Србија беше прекрасно. Поради моите улоги, постојано се трансформирам и го менувам мојот карактер “, рече актерот.
Џони Деп е во Србија по повод промоцијата на првата анимирана серија „Пафини“, во продукција на „Архангел студио“ од актерот Милош Биковиќ, а создадена во „Јерволино студиос“ (ИЕС).

Деп биде сместен во претседателскиот апартман на познат хотел, додека за ручек и вечера ќе му служат национални јадења од Србија, како и домашна ракија и вино.

Latest News

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне дожд

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, особено на истокот. Од попладневните часови на запад ќе започнат...

More Articles Like This