ЏОРЏ КЛУНИ ВО ОДБРАНА НА МЕГАН МАРКЛ: „Ја прогонуваат како принцезата Дијана, трагичната историја се повторува!“

Поврзано

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

ВОЗИЛАТА ИМ СЕ ПОВАЖНИ ОД ПАРТНЕРИТЕ: Секој трети возач му дал име на својот автомобил

Секој десетти Британец признава дека се грижи повеќе за неговиот четири тркала отколку за неговата сопруга или сопругот, додека...

Славниот актер Џорџ Клуни јавно застанал во одбрана на својата пријателка Меган Маркл и го споредил малтретирањето на новата војвотка со лошото искуство кое своевремено го доживеала покојната принцеза Дијана.

„Насекаде ја следат, постојано ја прогонуваат и осудуваат. Таа е жена во седмиот месец од бременоста, а со неа се однесуваат како со Дијана. Неславната историја се повторува, а сите видовме како заврши тоа на крајот“, загрижено нагласил Клуни алудирајќи на фаталната сообраќајна несреќа во 1997 година која се случила наводно додека папараците ја следеле покојната принцеза.
Актерот во оваа прилика конечно одговорил и на гласините дали тој ќе биде кум на новото кралско бебе.

„Јас сум татко на близнаци, имам доволно проблеми со кои треба да се справувам“, низ насмевка изјавил
шармантниот Клуни и ги демантирал гласините за кумството со принцот Хари и Меган.

Џорџ Клуни не е единствениот што решил јавно да ја одбрани војвотката од Сасекс.

Истото го направиле и нејзините поранешни колеги и луѓе од најтесниот круг на пријатели кои не можеле да поверуваат дека јавноста така се однесува кон поранешната актерка.

„Мег се повлече и молкум ги трпи сите лаги за неа. Со оглед на тоа што е бремена, загрижени сме како сето ова влијае на неа и бебето. Целосно погрешно е некому да му се создава олкава емоционална траума, особено додека носи бебе“, истакнал еден од поранешните колеги на Меган.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести