(Видео)ПОБЕДА НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ПРОТИВ ЕВЕРТОН: Погба и Марсијал стрелци на головите

Манчестер Јунајтед со победа ја затвори неделната програма на натпревари во англиската Премиер лига, откако на „Олд Трафорд“ славеше над Евертон со 2-1. Во меч во кој домашните има доминација се до последните 15-тина минути, момците на Мурињо ја остварија и втората победа во последните три премиерлигашки средби во кои не дозволија да загубат.

Домашните поведоа со голот на Погба во 27. минута, откако претходно не успеа да го совлада Пикфорд од белата точка. Во второто полувреме потврда на победата за домашните стави Марсијал со еден прекрасен погодок. Гостите исто така добија пенал, кој Сигурдсон го претвори во гол за конечни 2-1.