November 28, 2021, 8:58 am

(Видео) Османи му се зakaнувал на Фуркан: Heрвоза кај власта, продолжуваат нaпaдите врз новинари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи реагираше на односот на министерот за надоврешни работи, Бујар Османи, кој, како што соопти Салиу, му пристапил по прес конференцијата и со груб и заканувачки тон го предупредил дека она што го прави не е во ред.

„ Се изнервира малку денеска Буки. Не знам зошто би требало да те изнервираат фактите. Граѓаните требало да се загрижат за соработката помеѓу Алтернатива, Алијанса и ВМРО ДПМНЕ, вели… Мисли дека сме заборавиле што мислеле граѓаните за соработката на ДУИ со ВМРО-ДПМНЕ на Груевски. Господинот Османи отиде и подалеку. После прес конференцијата, пред штабот на ДУИ, ми рече со заканувачки тон дека не е во ред ова што го правам, и дека бил министер на Али Ахмети а не на Никола Груевски. Испратено е барање за реакција до ЗНМ, и очекувам реакција деновиве. Комуникацијата со функционери како Г. Османи, преферирам да биде само со вклучена камера“, пишува на фејсбук Салиу.

Latest News

Максо пак paзочаран од СДCM

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори...

More Articles Like This