НЕ УСПЕАВМЕ ДА ЈА ОДБРАНИМЕ ПРЕДНОСТА ОД ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ: Македонија претрпи пораз од Чешка

Со пресврт во второто полувреме Македонија претрпи пораз од ракометната репрезентација на Чешка, во рамките на ЕП во ракомет 2020.

Македонија на полувреме замина со преднос од два гола, но во второто полувреме Чесите беа подобри од нашите ракометари и заслужено со 27:25 ја остварија првата победа на ова ЕП.

Од 18.15 часот ќе натпреварот од групата че го одиграат домаќинот Австрија против Украина, пошто ќе се знае точниот редослед во Групата Б.

Моменталниот редослед на табелата во Б групата: Австрија 2, Македонија 2, Чешка 2