Скопјанец ја пpeтепал мајка си до cмрт: Пpeтепaнa жена им подлегна на повpeдите, уапceн синот кој физички ја малтpeтирал

На 02.08.2021 од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода П.М.(36) од Скопје.

Постапувајќи по пријава дека во близина на Градска општа болница „8 Септември” била пронајдена почината В.М.(59) од Скопје, полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека околу 00.30 часот В.М. била пронајдена со повреди во с.Волково, по што била пренесена во Градска општа болница „8 Септември” за укажување на лекарска помош, но самостојно ја напуштила болницата. По преземени мерки било утврдено дека таа била физички малтретирана од синот П.М., но не сакала да пријави. По наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.