13 ГОДИНИ И БЕШЕ ВЕРЕН – ЕВЕ КАКО АРКАН ПОРАДИ ЦЕЦА ЈА ОСТАВИ НАТАЛИЈ

  • January 18, 2017
  • Коментари

Наталија Мартиновиќ, сопруга на Жељко Ражнатовиќ Аркан, го напуштила по сознанието дека е во врска со тогаш младата естрадна ѕвезда Цеца.

arkan_i_ceca_jutjub-316x237

Наталија ги спакува куферите и замина во светот со четирите ниви деца. Сите воглавно ја кривеа Светлана Ражнатовиќ, но Аркан на сите им даде до знаење дека Цеца немала никаква врска со тоа.

svetlana-ceca-raznatovic-zeljko-raznatovic-arkan-martina-zilic-foto-damir-de-1484649707-1082171-640x400

„По 13 години брак со Наталија, јас се разведов. Мојата Маша се роди додека бев во хрватскиот затвор. Мојата жена и јас три години веќе не бевме заедно. Имав три брака, но никогаш не сум бил женскарош. Никакви љубовни афери сум немал. За 13 години, кој што бев со поранешната жена, ништо не се случи што требало да го предизвика неговиот сомнеж.

Тогаш се заљубив во Цеца. И го реков тоа на жена ми. Всушност, тоа постепено се случи. Цеца беше упорна. Отворено говореше за својата љубов и јас полека ја прифатив“, откри во 1996 година Аркан за српските медиуми.

Претходно «
Следно »