August 12, 2020, 6:28 pm

УМЕРЕНА ОПОЗИЦИЈА ПО ПРИМЕРОТ НА СИРИСКАТА: СДСМ постави нова двојазична табла!

Поврзано

Димитриеска-Кочоска: Пpoопаѓањето на Еуро Стандард банка претставува уште еден голем нeyспех на актуелната власт и сeриозен удap на бизнисот и над 55.000 пензионери и...

Пpoпаѓањето на Еуро стандард банка претставува уште еден голем нeуспех на актуелната власт и сериозен удaр во банкарскиот и...

Бoнбoна бизниc: Пoкaчyвaњeто на стpyјата е за личнo бoгaтeње на Зaeви?

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и...

Јанушев: Џaбe oткaжyвaњe од пaтни тpoшoци кoгa јa пoкpaдoвтe дpжaвaтa и нapoдoт

Лично како пратеник нема да користам патни трошоци, ама морам да искоментирам во однос на тоа од СДСМ, џабе...
- Advertisement -

СДСМ продолжува да ја форсира тезата за двојазичност во Македонија. Низ лични примери, опозицијата покажува како ќе изгледаат градовите низ Македонија доколку тие дојдат на власт, пишува Пресс24.

cvetan-dimov-cair

Нова табла осамна во скопски Чаир и таа, како и претходната, очекувано е двојазична.

Опозицијата пред неколку дена ја постави првата двојазична табла во Чаир.sdsm-tabla-cair

Лидерот Заев пред неколку недели ги шокираше граѓаните во обидот да им се додвори на етничките Албанци, надевајќи се дека токму тие ќе го ублажат катастрофалниот пораз кој според анкетите го чека во декември.Следеше нова скандалозна изјава и тоа среде Прилеп.

Граѓаните веднаш ја обвинија опозицијата дека готви терен за федерализација на Македонија и беа прилично остри.

1 коментар

Latest News

Џафери наредил утре да се собере Собранието за да се избере претседател?

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре за да се избере претседател на Собранието, вели...

Остануваме на црната листа: Полска ја продолжи зaбpaната за летови од Скопје

Полската влада сака да ја продолжи зaбрaната за меѓународни летови до 25 август 2020 година за 45 земји, пренесува порталот „Екс-ЈУ Авијација“. Земјите на кои...

Изготвен протокол за отворање на градинките, приоритет за згpижување ќе бидат овие категории на дечиња

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за зaразни болести и претставници на Министерството за здравство беше одлучено...

Зaлoжничka дpaмa во „Еуростандард“ банка во Кавадарци

Вистинска заложничка драма се случува во Еуростандард банката во Кавадараци, по информацијата дека НБРМ ја затвара банката и дека ќе побара стечај, Порталот „Лидер“ дознава...

(Фото) Дали Ангеловска навреме си ги повлекла парите од пpoпаднатата Еуростандард банка?

Пред речиси една година во Еуростандард Ангеловска пријавила девизен депозит од 51.233 евра, а денес според имотниот лист во банката има 534 евра Според имотниот...

More Articles Like This