ТРАОРНА АТМОСФЕРА ПОМЕЃУ ПОДДРЖУВАЧИТЕ НА ХИЛАРИ: Весело кај Доналд Трамп!

Поврзано

Целиот остров Тенерифе остана без струја

Целиот шпански остров Тенерифе остана без електрична енергија поради што се погодени околу 950.000 домаќинства. Хаваријата се случи околу...

Бубонcкa чyмa се појави во Монголија

Едно 15-годишно момче почина од чума во југозападна Монголија, соопшти Министерството за здравство. Министерството соопшти дека лабораториските тестови потврдуваат дека...

Легендарниот „Џони Вокер“ ја менува амбалажата

„Џони Вокер“ – шкотското виски старо речиси 200 години, наскоро ќе се продава во т.н. „хартиена амбалажа“, соопшти Дијаџио...
- Advertisement -

Во завршницата на пребројувањето на гласовите на претседателските избори во САД, во изборниот штаб на демократската кандидатка Хилари Клинтон владее тмурно расположение, додека кај нејзиниот ривал, републиканецот Доналд Трамп има славеничка атмосфера.
hilari_poddrzuvaci

Приврзаниците на Клинтон скаменето гледаат во екраните со резултати, некои плачат и заминуваат додека пребројувањето на гласовите се уште трае, пренесува Танјуг.

Илјадници приврзаници се собраа во Џавитс центарот за да присуствуваат на изборната ноќ и да навиваат за Хилари Клинтон, додека таа, нејзиното семејство и блиските соработници ги минуваат часовите во апартман во хотелот Пенинсул Њујорк на Менхетн.

За разлика од нив, директорката на кампањата на Доналд Трамп расположението во Трамповата кула го опишува како „весело“.

tramp_poddrzuvaci

Надежите на неговиот тим растат со пристигнувањето на преброените гласови.

Илјадници негови приврзаници се собраа во сала во еден хотел на Менхетн за да ги следат резултатите.

Според последните резултати, Трамп води со 254 наспроти 218 изборни гласови, кои ги освои Клинтон.

hilari_poddrzuvaci2

hilari_poddrzuvaci3

hilari_poddrzuvaci4

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Во штипскиот регион најголема излезност има во Пробиштип

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот...

Драма во Аеродром, жена направила хаос бидејќи не ѝ дале да гласа со маска со партиски симбол

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање...

Пробиштип со најголема излезност во штипскиот регион

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот на Општинската изборна комисија во...

Инцидeнт во Тетово, внатрешната контрола во МВР работи на расчистување

Во Министерството за внатрешни работи е пријавен инцидент што се случил попладнето во Тетово и по него постапува внатрешната контрола на МВР. -Денеска во 15:55...

Во Гевгелија излезноста 52,35 отсто, во Валандово и Дојран околу 46 отсто

Во Гевгелија излезноста до 17 часот е 52,35 отсто. Вкупно 10.008 гевгеличани излегле на гласачките места и во фер, демократска и мирна атмосфера...

More Articles Like This