Day: September 3, 2017

УНИЈА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ИНТЕЗИВНО НА ТЕРЕН: Масовно присуство и голема поддршка од членките на Унијата на жени

Тимови од Извршниот комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ интензивно оддржуваат посети по Општинските комитети на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ. При посетите од страна на тимовите на Извршниот комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ се нотираат проблемите со кои се соочуваат граѓаните. Од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ информираат дека посетите ќе […]

8.334 ЕВРА ЗА ЕДНА ВЕЧЕР: Заев, Кочо и Верушевски трошат 8.334 евра на ноќ за претстојот во суперлуксузниот хотел во Израел!

Владината делегација која ја предводи Зоран Заев во Израел, а која е составена од дури 18 луѓе, каде освен министри присутни се и членови на кабинети, соработници и луѓе ангажирани на авторски договори. Имено според одредени информации тие се сместени во хотелот Кинг Давид во Ерусалим, супер луксузен хотел, кој во својот состав има базени, […]

МВР СЛЕДИ НЕВЕРОЈАТНИ 68 ПРОФИЛИ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ: На барање на МВР се блокираат Твитерџии затоа што пишувале против СДС!

Врие на социјалната мрежа Твитер откако неколку корисници „ги снема“ после бројни пријави кои ги правеа активистите и платениците на СДСМ и Сорос на мрежите, пишува порталот Денешен. Лицата за кои има сомнеж дека се блокирани од твитер на барање и пријава на МВР се познати како критизери на власта и политиките на Заев и […]

ДИМИТРОВ БЕГА ОД ОДГОВОРИ: Министерот за надворешни не сака да одговори, чија иднина зависи од бегалците – на државата, или на владата?

Во обид да ја реалтивизира сериозноста на ситуацијата со планот за примање на мигранти, нивно интегрирање и вдомување на трошок на граѓаните, Никола Димитров во повеќе несмасна изјава на социјалните мрежи, ја спореди загриженоста на граѓаните со баналност, алудирајќи на тоа дека сите кои се потпишале на иницијативата биле „исплашени“ или необразувани   „Рефрендум против […]

СУДИРИ И ТЕНЗИИ ВО СДС: По оставката во СДС Струмица, тепачки и во Ресен – актуелното раководство сакало да се пресмета со Бузлевски!

За неполни две недели, Социјалдемократите од Ресен го претрпуваат и вториот удар, откако спротивно на барањето на членовите за генерален директор на МЕПСО беше назначен Сашо Василевски, кој во 2008 година успеа да го подели членството на СДС во Ресен, со кандидатурата за градоначалник од редовите на НСДП која во 2008-та беше во коалиција со […]

НИШТО ОД ТРАНСПАРЕНТНОСТА: Владата не кажува колку ќе се потроши за прославата за денот на независноста, главни актери пеачи и учесници на Шарената револуција!

„Слободна Македонија, слободно живее“ е годинешното  мото на манифестацијата по повод Денот на независноста. Централната манифестација ќе се одржи во четврток пред владата, а прославата ќе започне од среда. Портпаролот на Владата не откри колку пари ќе чини организацијата на оваа прослава, па граѓаните со право се прашуваат зошто тоа се крие од граѓаните. Еден […]

СЕГА И САМИ ГО ВАДАТ ВАЛКАНИОТ ВЕШ: Душко млекарот од СДСМ Битола открива како Кирацовски направил хациенда спроти „Епинал“ и си купил нов автомобил!

И најголемите поддржувачи на СДСМ разочарани од работата на новата Влада предводена од премиерот Зоран Заев. Поранешни пратеници и едни од лицата кои беа главни во предизборието за СДСМ, сега жестоко тргнаа против раководството на владеачката партија, обвинувајќи дека се заборавени од нив. Душан Илиевски, познат како Душко млекарот од Битола, жестоко удри по генералниот […]

СДС ПРОТИВ ТАРАВАРИ: Откако најави дека ќе си заминува од министерство за здравство и ќе трча за градоначалник, СДС тргна против Таравари

Ивор Мицковски, еден од поистакнатите фејсбук активисти на опозицијата, во статус на фејсбук го нападна министерот за здравство Арбен Таравари, откако ја најави својата кандидатура за градоначалничката позиција во Гостивар. Според Мицковски, срамно е што министер во таков ресор каков што е здравството ќе земе одмор од неколку недели за да си ја тера предизборната […]

ВИЦЕ САКА ДА ГИ „ЛАПНЕ“ КАФУЛИЊАТА НИЗ СКОПЈЕ: Вице Заев преку Богоев наредувал УЈП да ги затвара кафулињата во Скопје, за тој да ги купи?

  • September 3, 2017
  • Коментари
Наместо во сервис за граѓаните, и како што ветуваа во предизборната кампања, дека пред казнување на приватните бизниси прво ќе се упатува предупредување, СДСМ го претвори УЈП во џелат на приватните интереси на кланот Заеви За само десетина дена во Скопје беа затворени неколку десетици локали, од кои најголемиот број добро познати, култни места во […]

ДЕСТРУКТИВНАТА ПОЛИТИКА НА ДЕЛО: Наместо сервис на граѓаните, СДС ја користи УЈП како џелат!

СДС и Зоран Заев вршат невиден притисок врз фирмите во Македонија со цел да ја покријат својата неспосбност. Катастрофата која ја зафати економијата Владата на СДС сега сака да ја покрие со казни и притисоци врз фирмите и локалите во Скопје. Не можноста да го наполнат буџетот го покриваат со оние кои веќе плаќаат даноци […]
Страница 1 од 41234 »