Day: September 3, 2017

КИМ ЈОНГ УН ТЕСТИРАШЕ ХИДРОГЕНСКА БОМБА: Бомбата која ја тестираше Северна Кореја пет пати посилна од онаа фрлена во Нагасаки!

Северна Кореја соопшти дека успешно тестирала хидрогенска бомба, наменета за интерконтинентална балистичка ракета. Медиумите пишуваат дека бомбата е пет пати посилна од онаа фрлена во Нагасаки на 9.Август 1945.година кога загинаа 74.000 луѓе Пјонгјанг тврди дека тестирањето било успешно и значајно поради комплетирањето на програмот за нуклеарно оружжје, како и дека немало протекување на радијација. […]

300.000 ПЕНЗИОНЕРИ ОСТАНАА ИЗМАМЕНИ: Наместо зголемување на пензиите за 5%, пензионерите добија едвај 1% но и повисоки даноци и поскапа струја!

  • September 3, 2017
  • Коментари
Дојде први септември, а пензионерите не го добија ветеното и најавено покачување од 5 % проценти на пензиите. Преку  300 000 пензионери останаа излажани и изманипулирани од СДС, изјави на прес-конференција Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. -ВМРО предупреди дека Заев лаже и дека кога пензионерите ќе ги подигнат своите пензии неѓа да ги добијат 5-те проценти […]

ГРАЃАНИТЕ СО ПЕТИЦИЈА: Да ја спречиме нелегалната изградба на џамија во ски-центарот Попова Шапка

Граѓаните започнаа со петиција за собирање на доволно потписи против нелегалната изградба на џамија на Попова Шапка, која поминува незабележано од страна на локалната и центраната власт   И покрај силните укажувања од медиумите и граѓаните, минитерот за транспорт и врски Сугаревски, како и градоначалничката на Тетово Теута Арифи, сеуште немаат превземено мерки за спречување […]

ЈА ЗАГУБИ ПОДДРШКАТА ПРЕД ДА ПОЧНЕ: Богоев ќе губи во Карпош сметаат членовите на СДСМ, меѓу кои и Саше Поликлинико, Душко Млекарот, Зоран Ивановски

Кандидатурата на Стефан Богоев за градоначалник на Карпош на претстојните локални избори наиде на разочарување кај партиското членство. Сметаат дека СДСМ со ваквата одлука, на изброите може да очекува пораз во Карпош. Поранешниот кандидат за пратеник на СДСМ од Битола, како и кандидат за пратеник на СДСМ во САД на изборите во декември минатата година, […]

ТАТЕ НОСИ, МАМА МЕСИ: Младиот олигарх направил 178.000 евра за време на „режимот“, а мама и тато имаат 5 стана, 1 куќа, 3 коли и плац во Скопје

Пријавениот имот на карпошанецот Стефан Богоев, кој во 2013 година беше избран за лидер на младите социјалдемократи, стекнат во време на режим вреди 10.920.000 денари, односно околу 178 илјади евра. Во десетте години диктатура, семејството на дипломираниот економист спечалило куќа во Скопје, земјоделско земјиште во Скопје, стан во Охрид и четири моторни возила. На свое име […]

(Видео)ДИРЕКТОРКИТЕ НА ЗАЕВ БИЛЕ И НАСИЛНИЦИ: Директорката на Кардиологија забрани зборување за претепаниот пациент на клиниката!

Откако македонската јавност беше шокирана од случајот со претепаниот пациент на Клиниката за Кардиологија во Скопје, денеска се случи уште еден скандал токму на истата клиника. Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ, која денес сакаше пред клиниката да одржи прес-конференција за медиумите беше буквално избркана од новата заменичка директорка Валентина Андова на клиниката за Кардиологија поставена токму […]

НЕЛИ НЕМАШЕ ДА СЕ ВРАЌААТ СИНИТЕ КАРТОНИ: Уште една лага на министерот за здравство Арбен Таравари

  • September 3, 2017
  • Коментари
Пред нешто повеќе од две недели, министерот за здравство Арбен Таравари се обиде да ја излаже јавноста дека повлекувањето на здравствените електронски картички не било ништо страшно, и дека отсега немало да има потреба од ништо повеќе од лична карта за добивање на здравствени услуги или лекови со партиципација. На прашањето дали ќе се враќаат […]

ТАТКОТО НА БОКИ 13 СЕ ЗАКАНУВА НА ЛУЃЕ: За да го паркира џипот од 70.000 евра каде сака, се заканува на луѓе по улица!

На популарната фејсбук страница Сообраќаен срам Скопје беше објавена фотофрафија на која се гледа како таткото на “новопечениот хуманитарец“ и функционер од СДСМ – Боки 13, со неговата „кај си сака паркирана“ ИКС 5-ка, се заканува на друг учесник во сообраќајот. Извинете што не сме знаеле дека човекот е на власт и дека е татко на […]

РЕЈТИНГОТ НА ЗАЕВ И СДС ВО СЛОБОДЕН ПАД: Анкета на „Павел Шатев“ покажува катастрофален пад во рејтинзите на СДС и Заев!

Незадоволство од работењето на новата Влада предводена од СДСМ и Зоран Заев, и неспособност како главна карактеристика е оценката која ја даваат граѓаните. Ова резултира со вртоглав пад на СДСМ, покажуваат резултатите од најновата анкета на Институтот „Павел Шатев“. Повеќе од половина од испитаните граѓани, 52.1.процент, одговориле дека не се задоволни од досегашната работа на […]

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски!

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе одржи прес-конференција во Централниот штаб на партијата во 14:50 часот.  
Страница 3 од 3«123