Day: March 4, 2018

ЗАЕВ ГО ЗАГУБИ ТРПЕНИЕТО: Прашањето за законот за јазици го налути Заев, па предвиде пораз на опозицијата ако не го изгласа законот!

 • March 4, 2018
 • Коментари
Ако почне расправата за илјадниците амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за законот за јазиците ќе бидат потребни најмалку 6 месеци за да се завршат сите. Овие амандмани се поднесени за неуставноста и ако се има малку разум ќе се даде можност за законот да се усвои, изјави премиерот Зоран Заев по двочасовната средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, […]

(Видео)ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НЕ СЕ ВРАЌА ВО СОБРАНИЕТО: Заев го повика ВМРО-ДПМНЕ на разум во врска со двојазичноста

 • March 4, 2018
 • Коментари
По средбата што се одржа на покана на Заев, Мицкоски во изјава за медумите потврди дека разговарале за повеќе политички теми, меѓу кои и за името, за Законот за јазиците, за составот на ДИК, како и за враќањето на ВМРО-ДПМНЕ во работата на Парламентот. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието ќе се врати кога ќе […]

(Видео)ЗАПОЧНА СРЕДБАТА ЗАЕВ-МИЦКОСКИ: Средба помеѓу лидерот на опозицијата и премиерот

 • March 4, 2018
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пристигна во Владата на Република Македонија каде што ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. Ова е втора нивна официјална средба, меѓутоа нема информации за што ќе се разговара. По завршувањето на средбата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и претседателот на СДСМ ќе дадат одвоени изјави.

ОД ТЕЛЕВИЗИИ, ПРИСУТНИ БЕА УБК: Љупчо Палевски објави фотографии за кои тврди дека се од службите на УБК кои го снимаат народот

 • March 4, 2018
 • Коментари
Експретседателот на градската организација на СДСМ, Љупчо Палевски, на неговиот фејсбук профил обвини дека од тајната служба, Управата за безбедност и контраразузнавање, го снимале денешниот протест на иницијативата „Ние сме Македонија“, кој се одвиваше на плоштадот Македонија. Палевски, кој протестираше заедно со граѓаните, објави фотографија на која се гледа како човек облечен во црна јакна […]

ВРВ НА ЛИЦЕМЕРИЕТО: Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат дали Заев заборави кога тој ја палеше фотографијата на Иванов и аплаудираше?

 • March 4, 2018
 • Коментари
СДСМ го достигна врвот на лицемерието и потценувањето на јавноста. Пред неполни две години Зоран Заев и неговите соработници аплаудираа и славеа кога се палеа фотографии од Претседателот Ѓорге Иванов. Разулавените хулигани тогаш не застанаа само на палење фотографии, туку демолираа и палеа и државни институции, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на […]

ФОТОГРАФИЈАТА НА ЗАЕВ ИСКИНАТА ВО ХАГ: На протестите на дијаспората во Холандија, искината и изгазена фотографија на Заев

 • March 4, 2018
 • Коментари
Во повеќе од 15 градови низ светот, како и во Скопје денес се одржаа низа на семакедонски протести на кои главното барање беше напуштање на преговорите за името, како и повлекување на законот за двојазичност, договорот со Бугарија и ослободување на патриотите кои според демонстрантите се неправедно и политички мотивирани притворени   Почнувајќи од Сиднеј, […]

СОГИРАЧИТЕ СЕ ПРОСТИЈА ОД АСТОРИ: Смртта на капитенот на Фиорентина и италијански репрезентативец ја шокираше спортската јавност

 • March 4, 2018
 • Коментари
Капитенот на Фиорентина и фудбалерот на италијанската репрезентација Дејвид Астори почина на 31-годишна возраст. Одбрамбениот играч починал по “ненадејна болест”, неговиот клуб потврди на нивната официјална Твитер страна. Фиорентина требаше да игра Удинезе во Серија А во неделата попладне, но играта и сите други натпревари од Серија А се прекинати. Астори и се приклучи на […]

(Видео)ГОЛА ФЕМИНИСТКА МУ СЕ НАФРЛИ НА БЕРЛУСКОНИ: Погледнете ја реацкијата на екс-премиерот на Италија!

 • March 4, 2018
 • Коментари
Во моментот кога поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони пристигна да гласа на парламентарните избори, одеднаш топлес активистка на ФЕМЕН скокна на масата и му порача дека неговото време истекло. Со црн маркер на градите ѝ беше напишано „Берлускони, вашето време истече“, а на грбот ѝ беше напишан зборот ФЕМЕН. Берлускони веднаш си замина од гласачкото […]

МИЦКОСКИ ЗА НАПАДНАТАТА ПОЛИЦАЈКА: Ја дезавуираа македонската жена која стана предмет на шега на социјалните мрежи

 • March 4, 2018
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес од настанот на Унијата на жени, јасно порача дека владата мора да покаже активизам, македонската жена да добие шанса, услови за да се развива, да има можности која ќе ја направат активен член на општестото и двигател на развојот. -Да отвори борба против семејното насилство каде најчесто се жртви […]

СДСМ ГИ ОСУДИ ШАРЕНИТЕ КОИ ЈА ЗАПАЛИЈА ФОТОГРАФИЈАТА НА ИВАНОВ: Палењето на фотографии од политички личности е напад врз демократијата!

 • March 4, 2018
 • Коментари
-Палењето фотографии од политички лидери не е чин на напад врз личност, туку напад врз демократијата и демократските вредности, но граѓаните не дозволуваат омразата и гневот на поединци да и наштетат на државата и нејзините интереси, стои во соопштението на СДСМ. „Палењето фотографии од политички лидери е напад врз демократијата“- порачуваат денес од СДСМ откако […]
Страница 1 од 712345 » ...Последно »