Day: March 4, 2018

КРИВО НИШАНИТЕ И ПОГРЕШНО ПУКАТЕ: Сакаат да ме потценат и да ме направат помал во очите на јавноста, рече Мицкоски

 • March 4, 2018
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денес се обрати на настанот организиран од Унијата на жени на партијата по повод претстојниот празник на жената 8-ми март. Тој во својот говор се осврна и на неколку политички теми. -ВМРО-ДПМНЕ се соочува со политички терор, кој резултираше со притвори меѓу кој има и жени, пред се мајки како Жаклина и […]

ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ ЌЕ МУ „ЗАЛЕПИ“ ШАМАР НА САД: Генерал-мајорот Сулејмани ќе објави докази за соработка помеѓу ИСИС и САД!

 • March 4, 2018
 • Коментари
Генерал-мајорот Казим Сулејмани, висок командант на ирачката револуционерна гарда “Кудс сили”,му обезбедил на Министерството за надворешни работи документи со кои се докажува соработката на САД со Даеш без никакви сомневања, објавија иранските медиуми. Хосеин Амир-Абдолахијан, специјален советник за меѓународни прашања на иранскиот претседател на парламентот, изјави дека имал состанок со Солеимани и ги примил доказите […]

ОВАА КРИМИНАЛНО-ТЕНДЕРСКА ВЛАДА МОРА ДА ЗАМИНЕ: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ порача дека оваа криминална влада мора да замине!

 • March 4, 2018
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порачува дека неспособноста на актуелната Влада предвидена од СДСМ е мерлива и видлива. -Таа може да се види во секој сегмент, во земјоделието каде ветуваа 160 милиони евра, а во буџетот за 2018 година предвидоа 24 милиони евра помалку. Ветуваа економски раст од 5 осто, а имаме БДП околу нула, […]

ЛИЦЕМЕРИЕТО НА ЃОНОТ: Со само четири министерки и пет градоначалнички, Заев повика да се „направи место за жената во општеството“

 • March 4, 2018
 • Коментари
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска присуствуваше на Маршот во чест на 8 март, што традиционално го организира Форумот на жени на СДСМ. Тој посочи дека Македонија успешно се гради во едно општество за сите, во кое што жените имаат и мора да имаат значајна улога. „Кога во нешто силно се верува, тоа се остварува. […]

ВАЖНО:Подготовка на велосипедот за новата сезона во десет чекори

 • March 4, 2018
 • Коментари
Велосипедот треба уште сега да се подготви за новата сезона, затоа што подоцна сите ќе сакаат на сервис. Пролетта е пред врата. Сонцето не „гризе“, време е велосипедот да се врати во форма. Но, неговата состојба прво треба да се подготви за новата сезона, што на многумина им е мачна работа. Тоа не важи за […]

БРУТАЛНО ТРОШЕЊЕ НА НАРОДНИТЕ ПАРИ: Неверојатни 465.000 евра за патни трошоци, 50.000 евра месечно, по 12.000 евра од пратеник на СДСМ!

 • March 4, 2018
 • Коментари
Пратениците во изминатите 9 месеци од буџетот на државата добиваат вртоглави суми на парти, а убедлив рекордер според исплатени патни трошоци во 2017 година е Алија Камбероски од Партијата за европска иднина дел од владеачката коалиција. Пратениците ја продолжуваат практиката да наплаќаат од државата огромни суми за патарини и превоз. Јавноста масовно ги критикуваше пратениците […]

МОРА ДА СЕ ПОБЕДИ ОВА ЗЛО: Македонија тоне и тоа се гледа во секој сегмент!

 • March 4, 2018
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порачува дека неспособноста на актуелната Влада предвидена од СДСМ е мерлива и видлива. -Таа може да се види во секој сегмент, во земјоделието каде ветуваа 160 милиони евра, а во буџетот за 2018 година предвидоа 24 милиони евра помалку. Ветуваа економски раст од 5 осто, а имаме БДП околу нула, […]

ВМРО-ДПМНЕ СЕ СООЧУВА СО ПОЛИТИЧКИ ТЕРОР: На СДСМ му пречи секој македонски став, само затоа што е огледало на нивната немоќ

 • March 4, 2018
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денес се обрати на настанот организиран од Унијата на жени на партијата по повод претстојниот празник на жената 8-ми март Тој во својот говор се осврна и на неколку политички теми. -ВМРО-ДПМНЕ се соочува со политички терор, кој резултираше со притвори меѓу кој има и жени, пред се мајки како Жаклина и […]

РУСИЈА РАЗВИВА ТЕНК НА ТРКАЛА: „Бумеранг“ ќе добие и тенковски топ!

 • March 4, 2018
 • Коментари
Во најскоро време ќе биде развиен тенк на платформа со тркала „Бумеранг“, изјави генералниот директор на руската Воено-индустриска компанија Александар Красовицки „Во план ни е да направиме тенк на тркала“, рекол Красовицки на телевизијата Ѕвезда. Красовицки истакнува дека тоа „во принцип ќе биде практично исто возило на платформата ‘Бумеранг’“. „Наскоро ќе можеме да разговараме подетално […]

ЗАЕВ ГО ОСУДИ НАСИЛСТВОТО ВРЗ ПОЛИЦАЈКАТА: Ако полицајката самата се удрила во пајакот, дали Заев го осуди пајакот за насилство?

 • March 4, 2018
 • Коментари
– Она што го знам од државните институции и после разговорите на министерот со полицајката, прво осудувам секаков вид на насилство, макар и вербално. Станува збор за омаловажување, навредување и не се работи за некој физички контакт, но и за тоа е поднесено соодветна пријава против лицето кое што тоа го направило, изјави премиерот Зоран […]
Страница 2 од 7«12345 » ...Последно »