Day: March 4, 2018

ТИВОК УБИЕЦ:Симптоми на хипо и хипертензија

 • March 4, 2018
 • Коментари
Сите луѓе имаат или висок или низок крвен притисок. Симптомите се разликуваат и според нив дознаваме од кој вид притисок страдаме. Хипертензијата е поопасна за човековото здравје, но тоа не значи дека хипотензија е нормална појава. Затоа информираноста, навремените реакција, здрав начин на живот, редовна физичка активност и многу вода, треба да се во сечија […]

РЕАКЦИЈА ОД ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и АД ЕЛЕМ се служат со лаги, претставувајќи ги резултатите на претходното раководство како свои

 • March 4, 2018
 • Коментари
СДСМ и АД ЕЛЕМ во недостиг на аргументи, знаење и вештини се служат со лаги. Резултатите со кои се фалат се резултати на преходната гарнитура – реагира ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната реакција на ЕЛЕМ по изјавата на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски дека во енергетиката имаме поразителни резултати кои уриваат негативни рекорди. Според нив фактите говорат […]

ЏОРЏ ВАШИНГТОН БИ СЕ ПРЕВРТУВАЛ ВО ГРОБ: Конгресот ја критикуваше идејата на Трамп за доживотен претседател на САД

 • March 4, 2018
 • Коментари
Членот на претставничкиот дом на Конгресот на САД Ро Хана го критикуваше говорот на американскиот претседател Доналд Трамп, во кој иницијативата на кинеските власти да го укинат ограничувањето на мандатот на претседателот на државата ја нарече „сјајна“ „Без разлика дали е шега или не, да се зборува за доживотно управување слично на она на Кси […]

ВЕДНАШ ЗАПИШЕТЕ ГО РЕЦЕПТОТ: ТОЧНО ЗА 72 ЧАСА ЗАПОЧНУВА ПРОЦЕСОТ ЗА ТОПЕЊЕ НА МАСТИТЕ И ЧИСТЕЊЕ НА ЦРНИОТ ДРОБ

 • March 4, 2018
 • Коментари
Овој МОЌЕН напиток ќе го исчисти црниот дроб и ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми. Притоа не мора да вложувате голем напор, ниту физички да вежбате. Напитокот консумирајте го во текот на 3 дена, а за овој период ќе се случат многу промени. Кога би сакале пластично да го објасниме процесот на […]

ОТКРИЕНА ТАЈНА АМЕРИКАНСКА БАЗА ВО УКРАИНА: Полигонот Јаворов се користи како Американски камп за обука на Украински војници

 • March 4, 2018
 • Коментари
Бившиот советски полигон Јаворов на западот на Украина во 2015. година е преработен и прилагоден како американските специјалци би можеле да ги обучуваат украинските војници и офицери, а сега е едно од најтајните места во земјата, пишува швајцарскиот весник „Темпс“ Весникот наведува дека на полигонот доаѓаат и војници од други земји, вклучувајќи и канадски, британски […]

МЕРКЕЛ ПОВТОРНО КАНЦЕЛАРКА: Членовите на СПД гласаа за коалиција со Меркел и формирање на заедничка влада

 • March 4, 2018
 • Коментари
Членовите на Социјалдемократската партија на Германија (СПД) гласаа за формирање на владеачка коалиција со конзервативците на германската канцеларка Ангела Меркел, известија медиумите во земјата Членовите на СПД неколку дена претходно преку гласање по пошта се определуваа „за“ или „против“ коалиција со конзервативците на Меркел, а право на одлучување имаа околу 460.000 членови на СПД. Гласањето […]

НЕВИДЛИВА БОЛЕСТ ГИ УБИВА МАЖИТЕ ОД БАЛКАНОТ – ОВА СЕ СИМПТОМИТЕ!

 • March 4, 2018
 • Коментари
Ракот на панкреас е подмолен убиец. Нема никакви симптоми, а кога ќе се открие, остава многу мали шанси за преживување. ​ Вид на рак кај кој се бележи најмал процент на излечивост е токму ракот на панкреас, кој спаѓа во ретка, но исклучително подмолна болест.​ Излечлив е само кај 3% од заболените, а петгодишното преживување […]

АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА И ОФИЦИЈАЛНО: Русија е победник во Сирија

 • March 4, 2018
 • Коментари
Со импресивна ефикасност, флексибилност и координација на воените и политичките дејства Русија успеа да постинге победа во Сирија, оценува професионалниот часопис на Вооружените сили на САД „Милитари ривју“, кој го објавува Заедничкиот центар на Армијата на САД Во материјалот наведено е дека Русија успеа да го „скрши монополот на женевскиот процес“, мировни преговори за Сирија […]

МИРА ШКОРИЌ ГО ДОЖИВЕА НАЈГОЛЕМИОТ ШОК: ГО ФАТИВ СВРШЕНИКОТ ВО КРЕВЕТ СО ДРУГ!

 • March 4, 2018
 • Коментари
Пред нешто повеќе од еден месец се дозна дека српската пејачка Мира Шкориќ има ново момче, поточно свршеник кој живее во Германија и дека е многу богат. Фолк ѕвездата од тогаш често престојувала кај него, но сега се тргнало по лошо. Имено Мира открива дека веридбата пукнала и тоа на најскандалозен можен начин. Таа отишла […]

ПОПЛАВИ ВО ГОСТИВАР: Надојдените реки предизвикаа поплави во Гостивар – блокирани патишта и поплавени куќи

 • March 4, 2018
 • Коментари
Градежна механизација веќе работи на расчистување и се очекува до пладне да биде ослободена една коловозна лента, а според најавите во текот на денот, коловозот да биде прооден во обата правци. Временските услови во изминатово деноноќие проследени со наглото топење на снегот и врнежите од дожд во гостиварскиот регион, предивикаа проблеми во некои делови од […]
Страница 5 од 7« Прво...«34567 »