October 18, 2021, 1:36 am

22 годишник од Делчево yaпceн за производство и трговија со дpoга

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

К.В. (22) од Делчево е лишен од слобода откако пуштил во употреба и овозможил употреба наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, потврди полицијата.
-Настанот се случил на 11.07.2021 при што лишен од слобода е К.В.(22) од Делчево, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на накотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „овозможување употреба наркотични дроги“, информираа од делчевската полиција.
Полициски службеници, потоа врз основа на судска наредба, извршиле претрес во домот на К.В. во Делчево, при што биле пронајдени и одземени марихуана и бела материја.
По целосно комплетирање на случајот против К.В. ќе биде најавена е соодветна пријава.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This