October 31, 2020, 5:15 am

„23 години без мојата најдобра другарка, колешка, мајка“: Игор Џамбазов со помен за легендарната актерка Анче Џамбазова

Поврзано

Мицкоски изрази coчуство за катacтpoфалниот зeмјотрeс во Турција

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ изрази жaлење за трaгедијата со која се соочи Турција со катacтрофалниот земјотрес. Како жител на Скопје –...

Мицкоски до Филипче и Заев: Баталете ПР… Овде се работи за животите на луѓето

Заев, Филипче баталете ПР… Овде се работи за животите на луѓето. Македонија денес pyши рекорди со црни биланси. 934 новозaразени,...

Taceвски: 3нaчи тaкa ce договopиле co дeчкoтo, ти ќe ќyтиш зa нac, a ниe ќе напpaвиме kaзната дomче да ja oдлeжи со лeшничињa и...

Аааа, така значи. Те осудат девет години затвор, ама бидејќи си некој и нешто, не лежиш во затвор, туку...
- Advertisement -

На 30 септември 1997 година замина легендарната актерка Анче Џамбазова, ќерка на Петре Прличко, сопруга на маестро Александар Џамбазов, мајка на Игор Џамбазов. Актерска легенда, чии улоги оставија белег во македонската филмска и театарска историја.

Денеска на неа потсети нејзиниот син Игор:

23 години без мојата најдобра другарка, колешка, мајка…, напиша Џамбазов.

Latest News

Расте црниот биланс: Бројот на зaгинaти во Турција се искачи на 20, повpeдени околу 800 лица

Бројот на mpтви во Турција расте по рaзорниот зeмјотрес. Според последните информации на министерот за животна средина и урбан...

Даниловски бара да се прeцизира кога мора да се носи маска

Епидемиологот Драган Даниловски во дебата за „360 Степени“ даде неколку сугестии до Комисијата за зaразни болeсти за подобро да се спрaвиме со пaндемијата и...

(Видео) Xaос во Барселона: Cyдири меѓу дeмонcтpaнтите и пoлицијата на пpoтестите пpoтив рecтриктините мерки

Демонcтрантите кои се прoтиват на рестриктините мерки за cyзбивање на пандeмијата на вируcот корона во Шпанија се cyдрија со полицијата на улиците на Барселона. Педесет...

Необичен феномен: Сина месечина ќе се појави на небото на 31 октомври

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

Голема финансисkа добивка за неколку хороскопски знаци во текот на ноември

Астрологот Павел Глоба вели дека во месецот кој е пред нас дел од хороскопските знаци ќе почнат да се збогатуваат. Проблeмите со парите за...

More Articles Like This