24-гoдишник co „пежо“ yдpил во мaлoлeтeн пeшaк: Лицeтo итнo пpeнeceнo вo 6oлницa

Поврзано

- Advertisement -

На 15.04.2021 околу 18:00 часот на пат во с.Лабуништа, струшко, патничко возило „пежо“, со струшки регистарски ознаки, управувано од А.А. (24) од с.Лабуништа, удрило во малолетен пешак од истото село.

По незгодата, пешакот бил пренесен во Специјалната болница „Св.Еразмо“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Струга.

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This