September 28, 2021, 12:29 pm

26 гoдишнo мoмчe oд Албанија пaднaлo oд бaлкoн вo Кичeвo – лицeтo пpeнeceнo вo бoлницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

26 годишниот М.К од Република Албанија паднал од балконот од куќата во која престојувал.

Според информации на МВР, рано утрово во 03.55 часот, И.В.(57) од Кичево во полициската станица пријавил дека дека од балкон на првиот кат од неговата куќа на улица „11 Септември“ во Кичево паднал М.К.(26) од Република Албанија, кој престојувал во неговата куќа.

Повредениот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување лекарска помош.

Во врска со настанот на разговор во полициската станица Кичево биле повикани уште две лица од Албанија кои биле со М.К. во куќата, како и сопственикот на куќата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат надлежните.

Latest News

Aгeнт зa нeдвижнocти oд Скопје cи зapaбoти kpивичнa пpиjaвa – eвe штo нaпpaвил

Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево поднесе кривична пријава против О.С.(47) од Скопје,...

More Articles Like This