27 години се бopела со cтepилитет: 50-годишна тpyдница poди здpaво и живо бебе

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

50-годишна трудница роди здраво и живо бебе во Гинеколошката болница во Чаир – „Мајка Тереза“, дознава ТВ24.

Имено, жената 27 години се борела стерилитет.

Од болницата велат дека целиот медицински тим од лекари – гинеколози и сестри, целата бременост успешно ја третирале, мајката и бебето се добри и деновиве треба да ја напуштат болницата.

Ова, според статистиките на болницата, е највозрасната родилка регистрирана во болницата во скопски Чаир.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This