ЉУБОМИР ВО БОРОВЕЦ: Син му Јон ја продолжува семејната шовинистичка традиција!

Поврзано

ЗА ВЛАСТ ГИ ЖPTВУВА И СВОИТЕ: Пола партија му е во кapaнтин, а Заев бара избори

Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја" на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името Факти на денот: 1.Заев...

КОМИСИЈАТА ЗА ЗДРАВСТВО НА ВМРО-ДПМНЕ: Итно да се преземат мерки за поголема заштита на здравјето на граѓаните

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ денеска вонредно заседаваше со оглед на новонастанатата состојба во врска со корона вирyсот и...

МИСАЈЛОВСКИ БАРА OCТAВКИ ОД СДСМ: За пycти фотелји и гласови, во пик на eпидeмијa, ја втypнaвтe цела држава во oпacноcт

Доста е, ОСТАВКИ ВЕДНАШ. Дали сте свесни дека СДСМ е нов кластер за пренесување на вирусот?!?!-посочува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Додека Јон Фрчковски ја продолжува семејната традиција на шовинизам, неговиот татко Љубомир Фрчковски ужива на падините на Боровец каде што тарифата за преноќување во хотелите се движи од 100 евра па нагоре

frcko_skijanje

Велат крушата под круша паѓа, а примерот со семејството Фрчковски не е ништо поразличен. Додека татко му тепаше жени на паркинг, синот Јон Фрчковски се заканува и навредува поранешни пратенички, само поради тоа што имаат различни ставови од неговите

solza_grceva_jon

Пред неколку години, Фрчковски кој важи за висок функционер во СДСМ, еден од стратезите на опозицијата и најнесупешен министер за внатрешни работи, нападна жена со шлаканици и тупаници на паркинг во центорт на градот, бидејќи му го фатила местото.

 

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести