September 22, 2020, 3:28 pm

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

Поврзано

Дневен xopockoп за вторник (22. септември 2020)

ОВЕН Работа: Односот со колегите е незадоволувачки затоа што имате впечаток дека не ве разбираат ниту ве поддржуваат. Љубов: За емотивна...

Дневен xopockп за 21 септември: Во наредниот период ќе бидете пред голема дилема

Овен Посакувате цврста и топла врска со саканата личност. Ако сте се во врска или во брак, ќе се посветите...

Tимcкaтa paбoтa им e нaјвaжнa на Paкoвитe, Pибитe сe пoдгoтвeни за пoгoлeм пpeдизвик

ОВЕН Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која ја...
- Advertisement -

ОВЕН

Пред вас е период во кој ќе бидете посветени на работата. Подготвени сте да се докажувате. Можно е да очекувате дека ќе успеете да освоите нова личност која спонтано се појавила во ваша близина. Болки во грбот.

БИК

Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од работните решение за денешниот ден. Можно е саканата личност да не може да ви пружи се што сакате. Мали проблеми со циркулацијата.

БЛИЗНАЦИ

Верувате во себе и во своите способности и знаете дека можете да дотуркате далеку. Судбината ќе ви биде наклонета. Можно е некои работи да испливаат на површина. Одморајте што повеќе, и внимавајте на вашето здравје.

РАК

Дошло време за промени кога е во прашање работата. Ве очекуваат доста нови пресврти. Ве очекуваат позитивни случувања во односот со партнерот. Вашата врска би можела да се стабилизира. Добро се чувствувате во својата кожа.

ЛАВ

Нервозни сте и тоа се одразува на вашите работни одлуки кои ги носите. Избегнувајте брзоплетост. Ако сте слободни, денеска ви следува ново познанство кое ќе ви биде значајно. Хронични проблеми ве следат.

ДЕВИЦА

Време е да се завземете за своите принципи и ставови на работното поле. Немојте да се откажувате од борба. Поволен период за љубов е пред вас. Ако ги признаете своите чувства, ќе ви биде возвратено. Водете сметка околу исхраната.

ВАГА

Ќе има нови проблеми. Во текот на денешниот ден ќе ви бидат потребни доста нерви со сите проблеми да се изборите. Успешно ќе ги надминете конфликтите во односот со партнерот. Наоѓате компромис. Проблеми со стомакот.

ШКОРПИЈА

Нова соработка ве очекува наскоро. Ќе бидете задоволни од новите понуди. Ако имате партнер, ќе сакате да воведете некои нови иновации во вашата врска. Подготовени сте за експериментирање. Проблеми со белите дробови.

СТРЕЛЕЦ

Доста работи не ви тргнале по планот кога е во прашање работата, па поради тоа чувствувате доза на незадоволство. Ве очекува интересно познанство кое наскоро ќе може да води до врска. Тегоби со грлото.

ЈАРЕЦ

Пред вас е период во кој судбината ќе биде на вашата страна. Работните проблеми ќе ги решавате многу лесно. Ќе бидете среќни, задоволни и исполнети крај личноста која ви значи. Наклонети сте кон дебелеење.

ВОДОЛИЈА

Важно е сите информации кои ги добивате, добро да ги анализирате. Сте се вљубиле, и подготовени сте на ова поле да почнете нови одлуки, за да најдете среќа со личноста која ви значи. Водете сметка околу очите.

РИБИ

Очекувајте дека ќе добиете шанса да ги реализирате работните идеи на кои многу долго работите. Ве очекува шанса да влезете во љубовна врска која ќе се одвива на далеку. Но, подготвени сте на тоа. Проблеми со грлото.

Latest News

Пронaјден мpтoв маж во стан со Скопје, тeлото пpeдадено на oбдykција

На 21.09.2020 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пpијавено дека во стан на ул.„Виа Игнатија“ во Скопје бил...

„Протекоа“ доcиејата на Хашим Тачи и Кадри Весељи од Специјалниот cуд во Хаг

Организацијата на ветерани на ОВК објави дека и денес некој доставил нови досиеја за кои претпоставуваат дека се од Специјалниот cуд, а потпретседателот на...

Мизо: Од политиките на власта ќе зависи дали ќе имаме прилив или одлив на инвестиции

Автомобилската индустрија е една од најпогодените индустрии на глобално ниво од глобалната пандемија на Ковид-19. Постоечките околности со промената на технологиите на погонските системи...

Концептот “Едно општество за сите“ го прогласија за умpeно

Јавноста со денови е скандализирана од изјавите на високи владини и партиски функционери на власта дека ќе се субвенционираат вработувања по етнички клуч во...

Вархеји: Периодот што следи е клучен за европската иднина на Македонија

Потпретседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска во Брисел оствари средба со Оливер Вархеји, еврокомесар за соседство и проширување, на која...

More Articles Like This