May 14, 2021, 2:42 am

Педофил од Берово се обидeл да нaмaми на средба 11 годишно девојче

Поврзано

- Advertisement -

Одделение за внатрешни работи Берово поднесе кривична пријава против Д.С.(36) од с.Двориште,беровско поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „намамување на обљуба или друго полово дејствие на малолетник кој не наполнил 14 години“.

Д.С. во повеќе наврати преку социјалната мрежа „фејсбук“ и преку телефонски повици, пишувал и се јавувал на 11 годишно девојче од беровско село наведувајќи го на средба.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This