СКОПЈАНИ НА УЛИЦА ПО СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС: Скопје се разбуди по силниот земјотрес!

  • May 14, 2017
  • Коментари

Четири степени по Рихтеровата скала е јачината на земјотресот кој рано утрово ги разбуди жителите на скопскиот регион.
zemjo
Епицентарот на земјотресот е 4 километри од Арачиново, односно 6 километри од Марино.

Земјотресот е регистриран во 4 часот и 8 минути, а епицентарот беше на длабочина од 10 километри.
591801.local

Скопјани се излезени на улица по страшниот земјотрес!

Претходно «
Следно »