November 28, 2021, 9:31 am

3aгина 81 годишна жена во пожap во Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 19.10.2021 во 07.34 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Македонско-косовска бригада” настанал пожар во куќа, во која била пронајдена почината Р.С.(81) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт од задушување со чад. Извршен бил увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

Latest News

Од денеска започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово

Од денес 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик, на 7-ми...

More Articles Like This