October 27, 2021, 4:40 am

3aложничка драма во Германија: Haпаднат автобус кој се движел кон Минхен

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Заложничката криза се одвива во автобус во Германија, на автопатот А9 помеѓу Хиполштајн и Грединг. Силни полициски сили го опколија автобусот на автопатот.
Некои медиуми објавија дека се работи за автобус „Ластина“, во кој бил вооружен напаѓачот. Германските медиуми тврдат дека полицискиот тим за преговори е на терен, а сообраќајот е запрен.

Сите патници се евакуирани, според германската агенција ДПА, а возачите со напаѓачот биле во автобусот.

Автобусот се движеше кон Минхен.

Германскиот „Билд“ објави дека се работи за автобус од странство, и дека во него имало три лица и напаѓач.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This