December 8, 2021, 9:30 pm

3aпленета дpoга вредна 70.000 евра, пpивeдени три лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата денеска во дебарско пресече меѓународен транспорт на дрога и заплени марихуана вредна околу 70.000 евра, дознава МИА од извори во истрагата.
Според истите извори, приведени се три лица.
Од МВР потврдуваат дека имало акција, но детали најавуваат за утре

Latest News

Уапceн бугарски фудбалски cyдија бидејки „испрал“ 26,5 милиони наменети за изградба на автопат

Фудбалскиот судија и поранешен даночен службеник Борислав Колев е уапсен под сомнение дека испрал 26,5 милиони евра доделени од...

More Articles Like This