December 5, 2021, 8:05 am

3acтрелана Американка во кумановско, роднина ја paнил чистејќи го слyжбениот пиштoл

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американка со прострелни рани пренесена во кумановската болница, откако несакајќи била ранета со службен пиштол од својот роднината.

– На 12.08.2021 година во 13.08 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Општа болница Куманово била донесена Г.Т.(40) од САД со повреди од огнено оружје. По преземени мерки и извршени разговори дојдено е до сознание дека нејзин роднина Ш.М.(30) од с.Оризаре, општина Липково, додека го чистел службениот пиштол, ненамерно испукал куршум и ја повредил, соопшти МВР.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител, а увид извршила екипа на СВР Куманово.

Latest News

Алтернатива ќе добие 47 раководни функции меѓу кои вицепремиер, двајца министри, двајца заменици министри, МЕПСО…

На средбата што се одржа вечерва со раководството на партијата, Алтернатива во договор со своите членови одлучи да се...

More Articles Like This