October 20, 2021, 5:27 pm

3aeв следната недела ќе се сретне и со Села и Гаши за законот за државјанство

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Освен со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев следната недела ќе оствари средба и со лидерите на албанските опозициски партии Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши.

– Ќе се сретнам со Алијанса и Алтернатива следната седмица за решение на проблемот за граѓаните кои немаат државјанство-изјавил Заев за ТВ 21.

Вчера, Заев ја прифати поканата за тет-а-тет средба со Мицкоски, која ќе се одржи во понеделник во Клубот на пратеници.

Latest News

Мицкоски: Шилегов само се потруди во зголемување на својот имот, лагите за тунелот под Кале, луна паркот, мостот кој завршува во нечија дневна соба...

На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, претседателот Христијан Мицкоски, истакна дека единствено она за кое се...

More Articles Like This