September 24, 2021, 8:02 pm

3aeB и Тачи договориле соработка за локалните избори, во некои општини во прв круг-со други во втор круг

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Со претседателот на ДПА, Мендух Тачи договоривме соработка за локалните избори. СДСМ и ДПА реципрочно ќе соработуваат и ќе се поддржат во повеќе општини, со цел за граѓаните да ги обезбедиме најдобрите градоначалници и советници на кои служењето на народот им се главна цел и определба, напиша на својот Фејсбук профил премиерот Зоран Заев.

Во некои општини соработката ќе ја реализираме во прв круг, а во други општини во втор круг. #СДСМ продолжува ја гради и развива најголемата и најдобра коалиција за локалните избори во октомври, стои во постот објавен на ФБ.

Latest News

Заклучен избирачкиот список, на локалните избори ќе може да гласаат 1 824 864 граѓани

Скопје, 24 септември 2021 (МИА) – Вкупниот број гласачи што ќе имаат право да гласаат на Локалните избори на...

More Articles Like This