3apaзени 20 лекapи и meдицински пepсонал на Heфpoлогија

Поврзано

Утре ќе се вакцинираат пратениците

Во А1 СЦ Борис Трајковски утре ќе се вакцинираат пратениците од Собранието на РМ, како дел од критичната инфраструктура...

Груевски најави нова фабрика на Кемет Електроникс во Македонија

Деновиве, се очекува Кемет Електроникс кои веќе 7-8 години имаат фабрика за електронски компоненти во автомобилската индустрија во ТИРЗ...

Ќe имa и kpивички приjaви пpoтив бетонизациjaтa нa цeнтpaлното гpaдcко подpaчје

Бетонизацијата на Скопје, надвор од пропис и надвор од јавниот интерес за загадувањето и екологијата на градот ја одобрија...
- Advertisement -

На Клиниката за Нефрологија има повеќе од 20 заразени лекари и медицински персонал како и пациенти кои одат на дијализа, објави „Сител“.

Веста дека има заразени за Сител ја потврдила и директорката на клиниката. Се’ уште се чекаат резултатите од анализите и уште не се знае точната бројка.

Клиниката за нефрологија веќе неколку месеци е ковид-центар, а уште не се знае кој е изворот на заразата.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This