September 18, 2021, 9:07 am

3eмјотрес од јачина од 4,2 степени ја погoди Грција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала ги погоди островите Закинтос и Кефалонија во Јонското Море денеска рано попладне, објавија грчките медиуми.

Според Националната опсерваторија во Атина, епицентарот бил на 35 километри југозападно од селото Волимес на Закинтос и на длабочина од 8,7 километри.

Земјотресот е регистриран во 13:40 часот по локално време. Нема информации за повредени или материјални штети.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ: По десетина дена од нeсрeќата, знаeме само дека Филипче и Заев не давaат остaвка – истрaгата нема одговори

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор...

More Articles Like This