May 16, 2021, 10:23 am

3eмjoтpec нa Јадранот: Ce тpeceшe тлoтo нeдaлeкy oд Сплит

Поврзано

- Advertisement -

Утрово, после седум часот, се случи нов земјотрес во Јадранското Море.

Земјотресот бил со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала, а неговиот епицентар, според ЕМСЦ, бил на 100 километри јужно од Сплит и 50 километри југозападно од Вела Лука.

Објавата на Твитер може да ја погледнете ТУКА.

Тоа е сеизмички активна област каде што се забележани десетици земјотреси во последните неколку недели.

Latest News

Дo кoгa миcлaт Спасовски и Заев дa мoлчaт зoштo мy дaлe пoлициcкo oбeзбeдyвaњe нa kpиминaлeцoт Седат Пекер?

До кога мислат Спасовски и Заев да молчат зошто му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?! Полициско обезбедување...

More Articles Like This