СКОПЈЕ ГОРИ: Цело Скопје на улица ја слави шампионската титула на Вардар!

  • June 4, 2017
  • Коментари

Скопјани излегоа на улиците и со сирените од автомобилитеја прославија победата на екипата на „Вардар“ која е нов европски првак откако вечерва во Келн во финалето на ракометната Лига на шампиони, го совлада Пари Сен Жермен со 24:23. Победничкиот погодок во последната секунда го постигна Иван Чупиќ.

Претходно «
Следно »