October 28, 2020, 3:09 am

Дpaмa во Драчево – пoлицajци од 6-та Управа нaпaднaлe деца кои славеле роденден во кафуле

Поврзано

Tpaгедија во Кавадарци: Зaгинa маж откако се прeвртел со трактор

Кавадарчанец роден 1983 година зaгинал вечерва откако тракторот кој го возел се превртел во близина на кавадаречкото село Крњево,...

Црн биланс: Пoчинaти 15 лица, регистрирани 628 нови случаи на ковид-19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 нови случаи...

Пристигнаа peзултатите од тестот на 3aeв

Премиерот Зоран Заев попладнево соопшти дека е негативен на Ковид-19 по контактот со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски...
- Advertisement -

Вистинска драма се случувала во Драчево (17.10.2020) околу 23.00 часот во кафулето „Сторија“ откако дошло до инцидент помеѓу гости во кафулето и полициски службеници.

Според информациите на „Инфомакс“, до инцидентот дошло во моментот кога лице вработено во 6-та Управа нападнал и со шлаканица удрил едно од присутните лица, кое во кафулето било на приватна прослава. Откако гостите му се спротивставиле, напаѓачот извадил полициска легитимација и почнал да се заканува со апсење на лицата.

Напаѓачот, извесен „Шанац“ со иницијали Б.С. според информациите на „Инфомакс“, е лице кое во повеќе наврати ја злоупотребува полициската легитимација откако под дејство на алкохол се заканувал на граѓани.

Освен Б.С. на лице место во кафулето бил уште еден полициски службеник со иницијали К.С., кој му асистирал на „Шанац“ заканувајќи се со апсење и ќотек на присутните гости.

Двајцата, обвинуваат гостите кои биле нападнати во кафулето, се лица активисти на владејачката СДСМ.

Од МВР за „Инфомакс“ информираа дека таков настан е пријавен, и најавија опсежна истрага и внатрешна контрола.

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This