СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО МАКЕДОНИЈА: Се тресеше тлото во југозападна Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силен земјотрес денеска ја „здрма“ Македонија.

Според информациите земјотрсот е со јачина од 4,1 степен, а епицентарот е помеѓу Јанкоец и Ресен.

Latest News

Ердоган: Шумcкитe пoжapи вo Турција ce нajтeшкитe вo иcтopиjaтa

Турција се бори со најтешките шумски пожари во својата историја, изјави претседателот Реџеп Таип Ердоган, кога пожарот во област...

More Articles Like This