Што ќе открие Трамп на последниот ден од февруари?

Поврзано

САД ja прогласи Кина за зakaна за националната безбедност на САД, a Русија за главен дeстабилизатор на меѓународната сцена

Соединетите држави ги прогласија Русија и Кина за главни закани, при што Кина е идентификувана како главен потенцијален противник...

Boзнeмирувачко видео: Пет студенти зaгинaa откако се cpyши ограда на факултет во Боливија

Најмалку пет студенти загинаа во Боливија кога паднаа од четвртиот кат од зградата на Универзитетот „Ел Алто“ во град...

Запленети повеќе стотици ампули лaжни вакцини против ковид-19 во Јужна Африка

Властите во Јужна Африка запленија повеќе стотици ампули лажни вакцини против ковид-19, по глобалното предупредување издадено од Интерпол дека...
- Advertisement -

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се очекува да ја претстави својата визија за иднината на Републиканската партија и одлуката за кандидатурата за претстојните претседателски избори за време на неговото обраќање на последниот ден од Конференцијата за конзервативна политичка акција, што ќе се одржи од февруари 25 до 28.

Неговите соборци му рекоа на Аксиос дека Трамп ќе се претстави на таа конференција како најверојатен претседателски кандидат од редовите на републиканците на изборите во 2024 година.

Според анонимниот долгорочен советник, претстојниот говор на Трамп ќе биде покажување сила, а пораката што тој тврди дека има намера да ја испрати е: „ Можеби немам Твитер или Овална соба, но сепак сум главен.”

Во меѓувреме, поранешниот советник на поранешниот претседател asonејсон Милер изјави дека самиот Трамп е републиканска партија и дека кога некој ќе го нападне, тоа е напад врз републиканците.

Аксиос сугерира дека советниците на Трамп се подготвени да се состанат со него оваа недела за да разговараат за неговите следни политички потези.

За време на викендот, Џејсон Милер изјави за „mузмакс“ дека Трамп ќе зборува на Конференцијата за иднината на Републиканската партија и бројните научени лекции во 2020 година.

„Видовме дека претседателот Трамп донесе рекорден број афро-американски и латиноамерикански гласачи во Републиканската партија, повеќе отколку што видовме во модерната историја на партијата. Ние мора да ги задржиме тие гласачи“, рече поранешниот советник.

Поранешната советничка на изборниот штаб на Трамп, Лара Трамп, смета дека претстојниот говор на Трамп ќе содржи и „голема благодарност“ до неговите поддржувачи.

Таа рече дека поранешниот претседател навести дури и можност да се кандидира повторно за четири години.

„Тој е на чело на Републиканската партија. Тој навистина е личност кон која сите ќе продолжат да се обраќаат за да им помогнат. Овој човек ја смени политиката и ја смени нашата партија“, рече Лара Трамп.
Трамп, пак, беше дискретен кога станува збор за неговите намери повторно да се кандидира за претседател во 2024 година, велејќи минатата недела дека е рано да се зборува за тоа, додавајќи дека видел многу големи анкети.

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This