5 нешта што сите љубовни парови треба да ги направат во првата година од врската

Поврзано

Бројот 14, ангелски број

Бројот 14 е мешавина на енергии од бројот 1 и бројот 4. Број 1 означува иницијатива, нови проекти, достигнување,...

Внимавајте, и очилата за сонце имаат рок на траење

Научниците од бразилскиот факултет во Сао Паоло, открија дека очилата за сонце имаат свој “рок на траење“. Во истражувањето на...

Што ќе ви се случи доколку еден месец не пиете кафе?

Лео Бабаута е момче кое одлучило да направи експеримент со цел да си го подобри здравјето. За почеток, цел...
- Advertisement -

Постојат многу совети за тоа како да ја препознаете, да ја одберете и да ја задржите вистинската личност покрај себе. Најверојатно досега, без разлика на бројот на искуствата, сте сфатиле дека не постои само еден идеален партнер за секој човек на оваа планета, како и дека без постојани обиди и учења за тоа што навистина го сакате од врската, едноставно нема никакви шанси да изградите среќна долга врска.
овеќето психолози исто така ќе ви кажат и дека ако не сте премногу млади, не морате да поминувате со некого повеќе од неколку месеци за да добиете слика за каков би ви бил животот со него. Сè што треба да направите е да обрнете внимание на малите ситници и клучните фактори што укажуваат на здравјето на една врска и ќе знаете каква личност имате покрај себе. Но, кои се овие нешта?
Во продолжение следуваат 5 активности во коишто сите љубовни парови треба да уживаат уште во првата година од врската. Ако тоа се случи, тогаш знаете дека имате добра личност покрај себе и големи се шансите вашата врска да трае уште многу години.

1. Заедничка подготовка на вечера
Ова е одличен начин да откриете каков какви сте кога станува збор за тимска работа. Кој сака да биде помошник, а кој главен шеф? Ова откритие важи за сите области во вашиот живот, не само за во кујната. Тимската работа е клучна за успехот на врската, па ако успевате заеднички да подготвите едноставна вечера, спремни сте и за поголеми предизвици!

2. Заедничко патување надвор од градот (или државата)
Без разлика дали станува збор за еднодневен излет, или пак за повеќедневно патување, ова е совршениот начин и двајцата да се покажете во вистинското светло. Никој не може да ја одржува својата маска 24 часа во денот, па затоа и патувањето е одличен начин да ја откриете секоја страна од вашиот карактер.

3. Сериозна караница или долга расправија
Дури и ако не сте личност што вообичаено се кара, ова мора да се случи барем еднаш во годината. Ако нема никакви караници меѓу вас, големи се шансите дека едната личност е премногу трпелива и допушта сè, дури и кога не сака тоа да се случува. Караницата е здрав начин на средување проблеми во врската. Сепак, имајте на ум дека ако често се случува, тогаш е знак на проблем.

4. Запознавање на неговите/нејзините родители
Ако нештата меѓу вас се навистина сериозни, големи се шансите дека ќе се запознаете и со родителите во текот на првата година од врската. Не само што ова е одличен знак за траењето на вашата врска, туку вие исто така ќе имате можност и да видите како работи генетиката на вашиот партнер.

5. Уживање во тишина
Не нè сфаќајте погрешно, нема ништо подобро од долгите разговори што ќе ве натераат да изгубите осет за времето. Но, понекогаш, тишината може да биде многу помоќна од сите зборови што постојат на овој свет. Ако во текот на првата година од врската можете да уживате во пријатна тишина меѓу вас, тогаш без сомнение, вие сте ја нашле вистинската личност!
Извор:кафепауза.мк

Latest News

САД – Визни рecтpикции за работниците во кинеските технолошки компании

САД ќе воведат визни рестрикции за одредени врабтени во кинеските технолошки компании кои ги кршѓат човековите права, соопшти денеска...

Во штипскиот регион најголема излезност има во Пробиштип

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот на Општинската изборна комисија во...

Драма во Аеродром, жена направила хаос бидејќи не ѝ дале да гласа со маска со партиски симбол

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање...

Пробиштип со најголема излезност во штипскиот регион

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот на Општинската изборна комисија во...

Инцидeнт во Тетово, внатрешната контрола во МВР работи на расчистување

Во Министерството за внатрешни работи е пријавен инцидент што се случил попладнето во Тетово и по него постапува внатрешната контрола на МВР. -Денеска во 15:55...

More Articles Like This