August 11, 2020, 1:13 pm

5.5 КИЛОМЕТРИ КОЛОНА: Преку 40.000 Македонци дадоа поддршка – погледнете ги снимите од дрон!

Поврзано

Kaтacтpoфа, нови 141 зapaзени од кopoнавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи...

Axмети ќе пpaвел влaдa со СДСМ, го инфopмирал Мицкоски на cpeдбата во Собрание

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција откри што разговарале со првиот човек на ДУИ, Али Ахмети...

Гpaницитe пpeд отвopaње: Eвe кога Македонците ќе мoжaт да одaт на oдмop во Грција

Од 17 август во Грција ќе можеме да патуваме со негативен ПЦР тест. Ова за Фактор го потврдија од Грчката...
- Advertisement -

Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ, на кој им дадоа поддршка на државните политики, на реформите, субвенциите, напредокот на дравата, на евроинтеграциите, мирот и стабилноста на Македонија, а пред се ѝ одговорија на опозицијата дека нема да прифатат двојачизност и федерализација на државата, која на 11 октомври одржа скапа платеничка парада, предводена од аболицираниот Зоран Заев и првообвинетиот во случајот „Пуч”, Зоран Верушевски.
14696890_10205996197263141_400993955_n

-Вие сте столбот на нашата држава, кој остана цврст и покрај сите предизвици изминатиов период. Сетете се само низ што се поминавме… Време е за одговорот! За заедничкиот одговор! Ние почнуваме, им порача лидерот на ВМРО-ДПМЕ, Никола Груевски, на поддржувачите на државната политика, и ги повика да ја дадат својата поддршка за 63 пратеници, за сигурен Парламент, кој ќе обезбеди сигурна Влада и сигурна држава, како што повикаа и вчера на панел-дискусијата „Стоиме на располагање на народот” членовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.


Latest News

(Фото) Пoкaжa сo штo pacпoлaгa – Дeвojкa нa Лyиc Хaмилтoн цeлocнo гoлa

Викторија Одинцкова е девојка на шесткратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон. Веројатно ја паметите по тоа што беше уапсена...

Kaтacтpoфа, нови 141 зapaзени од кopoнавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-10,...

Axмети ќе пpaвел влaдa со СДСМ, го инфopмирал Мицкоски на cpeдбата во Собрание

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција откри што разговарале со првиот човек на ДУИ, Али Ахмети на нивната средба. Со Ахмети имавме...

Вучиќ ќе ја пpими рyckaтa вakцинa пpoтив kopoнa виpycoт

Српскиот претседател Александар Вучиќ на прес-конференција на Савскиот плоштад коментираше и за потврдената Руска вакцина против корона вирусот. „Со радост слушаме дека е направена вакцина....

УГЛEДHИ НАУЧНИЦИ: Cмpтта не пocтои

Животот по смртта е една од најголемите мистерии на човештвото, но сега експертите тврдат дека не постои смрт на свеста, само смрт на телото. ...

More Articles Like This