May 14, 2021, 2:59 am

52 ДЕН ЌЕ ЧУКААТ СРЦАТА ЗА МАКЕДОНИЈА: „За заедничка Македонија“

Поврзано

- Advertisement -

Граѓаните веќе 51 ден, денеска ќе биде денот број 52, како се на улиците за зачувување на унитарноста и суверенитетот на Република Македонија.

za-zaednicka-makedonija-1-640x360

Граѓанскaта иницијатива „За заедничка Македонија“ ги повикува сите граѓани, секој ден во 17 часот да дојдат пред владата на Република Македонија. Тие порачуваат дека граѓаните не сакаат двојазична и бинационална држава, како и дека нема да дозволат федерализација на државата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This