December 4, 2021, 4:40 pm

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дмитри Паје повторно настрада во меч од француското првенство, а голем инцидент се случи во Лион.

На дербито меѓу Лион и Олимпик Марсеј, ѕвездата на гостите доби удар со шише со вода фрлено од трибините во момент кога се обидуваше да изведе корнер.

Паје настрада и веднаш доби помош од лекарската екипа на гостите, а мечот е прекинат во седмата минута.

Истиот играч беше на мета и на навивачите на Ница во уште еден голем инцидент во француското првенство.

И тогаш дуелот Паје беше гаѓан од трибини со шишиња со вода, а инцидентот ескалираше со тепачка меѓу навивачите на Ница и играчите на Олимпик Марсеј, па мечот беше прекинат и се преигра во нов термин без публика.

Latest News

Xopop во Кисела Вода: Cилyвaна 21 годишна девојка од пријател на нејзиното поранешно момче

На 03.12.2021 во 18.00 часот К.Н.(21) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Кисела Вода ѝ била извршена обљуба...

More Articles Like This