60 години на мојот матичен Машински факултет, Мицкоски им честиташе јубилеј на колегите

  • June 19, 2019

Христијан Мицкоски присуствува на прославата за одбележување на 60 години од Машинскиот факултет во Скопје.

Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е традиција која преставува вредност. 60 години на мојот матичен Машински факултет. Честитки за моите колеги, за оние кои работеле и оставиле трага, и сите ние кои продолжуваме да работиме и создаваме иднина!, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е традиција која преставува вредност. 60 години на мојот матичен Машински…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Mittwoch, 19. Juni 2019

Претходно «
Следно »