62 годишна Русинка се повpeдила при спуштање со параглајдер во битолско

Поврзано

- Advertisement -

62 годишна Русинка повредена во несреќа со параглајдер во битолско Трновци. Како што информираат од МВР:

На 10.06.2021 во СВР Битола било пријавено дека во атарот на с.Трновци, при спуштање со параглајдер, Н.С.(62) од Русија се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Latest News

Бoлницитe зaтвopиja дeл oд кaпaцитeтитe нaмeнeти зa koвид пaциeнти: Ha инфekтивнитe oддeлeниja вo земјава ce лekyвaaт 65 лицa

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти...

More Articles Like This