April 23, 2021, 12:24 pm

67 годишен маж возел со 3,71 промили алкохол во kрвта

Поврзано

(Фото) Дpoгa фaтeнa нa пpиcтaништe вo Атина oд ДЕА тpeбaлa дa ce пpeвeзe пpeкy Македонија co вoз?

Во товарен брод што од Либан пристигнал на пристаништето Пиерас во Атина, а пријавил дека пренесува индустриски машини за...

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

(Видео) Вoopyжена пpecтрeлка во Сараево, има и пoвpeдени

Вечерва се случи пукање во сараевската населба Храсно, тоа беше потврдено за Кликс во Министерството за внатрешни работи на...
- Advertisement -

Патролата на сообраќајната полиција во Ариље, зад воланот затекнала 67 годишен возач кој со автомобилот управувал со 3,71 промил алкохол во крвта.

Полицајците и сами затекнати од оваа бројка која ја покажал мерачот, го одвеле возачот во станица, каде му е одредено задржување од 12 часа, поради трезнење, после кое ќе биде приведен на судијата за прекршоци во Пожега.

Изминативе години имало многу неславни рекордери, односно неодговорни возачи кои возеле под дејство на алкохол, загрозувајќи ги на тој начин и сопствените, но и животите на другите. Меѓу нив имало и еден возач на велосипед, кај кој во декември 2019 година биле измерени 5,5 промили алкохол.

Latest News

Bo Скопје хocпитaлизиpaни 52 нoви пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот....

More Articles Like This